Newham Grange Farm - 10/08/2022

2022 Summer Trail Series - Race 5

Overall Results

PosBibNameTimeCatClub
1123Colin Taylor00:18:35M40Darlington Harriers
2211Matthew Downs00:18:45MJNew Marske Harriers AC
3369Ben Grounds00:18:56MSUnattached
479Paul Mcdermott00:19:26M50Redcar Running Club
5195Philip Peggs00:19:30M40Loftus & Whitby AC
6368Paul Johnson00:19:38M50Stockton Striders AC
7360Christopher Rumsey00:19:45MSMiddlesbrough & Cleveland Harriers
8194Angharad Owen00:20:10F30Loftus & Whitby AC
9193Kay Neesam00:20:37F50New Marske Harriers AC
10175Shaun Flewker-barker00:20:41MSRedcar Running Club
11122Mark Taylor00:21:11M40Redcar Running Club
12364Brian Mcgouran00:21:15M50Unattached
13210Lee Coe00:21:17M40North York Moors AC
14219Peter Milburn00:21:19M60Sedgefield Harriers
15125Philip Teece00:21:23M60Darlington Harriers
1615Chris Boothman00:21:34M60Unattached
17232Daniele Meucci00:21:43MSStockton Striders AC
1871Daisy Johnson00:22:01FJUnattached
1972Kenny Johnson00:22:01M50Unattached
20217Stephen King00:22:02M50North York Moors AC
21100Mike Robbins00:22:02M40Billingham Marsh House Harriers
22105Sue Russell00:22:05F40Stockton Striders AC
23107Simon Russell00:22:07M40Unattached
2453Paul Havis00:22:10M50Unattached
25139Jordan Whitehead00:22:12MSRedcar Running Club
26319Chris Hounslow00:22:34M40Unattached
277David Allison00:22:48M60North York Moors AC
282Sarah Adamson00:22:59FJBillingham Marsh House Harriers
2974Tristan Keates00:23:09M50Stockton Striders AC
30359Kevin Burks00:23:17M50Redcar Running Club
311Helen Adamson00:23:18F40Billingham Marsh House Harriers
32102Alister Robson00:23:34M40Unattached
33142Sean Williams00:23:41M40Unattached
3484Paul Noble00:23:47M60Redcar Running Club
35261Elizabeth Dobson00:23:56F30Redcar Running Club
36252Andrew Paylor00:23:57MSUnattached
3785John O'boyle00:23:59M40North Yorks Moors AC
38110Joanne Scott00:24:11F50Hartlepool Burn Road Harriers
39349Mark Phillip Gray00:24:31M40Unattached
40216Robert Hampshire00:24:32M50Lonely Goat Running club
41362Andrew Laverick00:24:41M40Stockton Striders AC
42355Ella Eadon00:24:51FSUnattached
43297Shaun Sant00:25:04M40Hartlepool Burn Road Harriers
44357Sarah Duffy00:25:20F30Unattached
45366Kayleigh Mcmillan00:25:27F30Unattached
46291Philip Sellars00:26:23MSRedcar Running Club
47203Amanda Waller00:26:26F60Northeast Project Club
483Emma Adamson00:26:29FJBillingham Marsh House Harriers
49354Darren Imeson00:26:54M50Swift Tees
50215Lee Hamilton00:27:25M40North York Moors AC
51224David Stothard00:27:35M50Aycliffe Running Club
5291Sarah Pratt00:27:51F40Unattached
53352Matthew Ayton00:27:57MSUnattached
54196Malc Peggs00:27:59M60Loftus & Whitby AC
55353Megan Lightfoot00:28:02FSUnattached
56154Chris Leese00:28:24M70Unattached
57183Richard Jackson00:28:26M60Unattached
58270Jon Zigmond00:28:34M70Lonely Goat Running club
59363Angela O'boyle00:28:58F50Unattached
60208Martin White00:30:13M60New Marske Harriers AC
61351Jane Gough00:31:15F50Unattached
6254Gillian Havis00:31:27F50Unattached
6313Andrew Bishop00:31:51MSPudsey Pacers RC
64199Ronnie Sherwood00:32:24M80New Marske Harriers AC
65192Ian Morris00:32:40M40Stockton Striders AC
66356Helen Johnston00:33:23F50Stockton Striders AC
6712Jackie Bennett00:35:22F50Stockton Striders AC
68191Doreen Morris00:35:53F40Stockton Striders AC
69320Nigel Bell00:36:39M60Unattached
70367Ian Welch00:36:48M70Redcar Running Club
7129Laura Collins00:37:32F40Unattached
72365Sandra Main00:37:52F60Billingham Marsh House Harriers
73149Tracey Wright00:38:47F30Unattached
7438Derek George00:40:24M50Redcar Running Club
75124Holly Taylor00:40:25F30Unattached

Category Results

Overall Male

Gender PosBibNameTimeCatClub
1123Colin Taylor00:18:35M40Darlington Harriers
2211Matthew Downs00:18:45MJNew Marske Harriers AC
3369Ben Grounds00:18:56MSUnattached

Overall Female

Gender PosBibNameTimeCatClub
1194Angharad Owen00:20:10F30Loftus & Whitby AC
2193Kay Neesam00:20:37F50New Marske Harriers AC
371Daisy Johnson00:22:01FJUnattached

Category F30

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

F30 Cat PosBibNameTimeCatClub
1261Elizabeth Dobson00:23:56F30Redcar Running Club
2357Sarah Duffy00:25:20F30Unattached
3366Kayleigh Mcmillan00:25:27F30Unattached
4149Tracey Wright00:38:47F30Unattached
5124Holly Taylor00:40:25F30Unattached

Category F40

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

F40 Cat PosBibNameTimeCatClub
1105Sue Russell00:22:05F40Stockton Striders AC
21Helen Adamson00:23:18F40Billingham Marsh House Harriers
391Sarah Pratt00:27:51F40Unattached
4191Doreen Morris00:35:53F40Stockton Striders AC
529Laura Collins00:37:32F40Unattached

Category F50

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

F50 Cat PosBibNameTimeCatClub
1110Joanne Scott00:24:11F50Hartlepool Burn Road Harriers
2363Angela O'boyle00:28:58F50Unattached
3351Jane Gough00:31:15F50Unattached
454Gillian Havis00:31:27F50Unattached
5356Helen Johnston00:33:23F50Stockton Striders AC
612Jackie Bennett00:35:22F50Stockton Striders AC

Category F60

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

F60 Cat PosBibNameTimeCatClub
1203Amanda Waller00:26:26F60Northeast Project Club
2365Sandra Main00:37:52F60Billingham Marsh House Harriers

Category FJ

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

FJ Cat PosBibNameTimeCatClub
12Sarah Adamson00:22:59FJBillingham Marsh House Harriers
23Emma Adamson00:26:29FJBillingham Marsh House Harriers

Category FS

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

FS Cat PosBibNameTimeCatClub
1355Ella Eadon00:24:51FSUnattached
2353Megan Lightfoot00:28:02FSUnattached

Category M40

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M40 Cat PosBibNameTimeCatClub
1195Philip Peggs00:19:30M40Loftus & Whitby AC
2122Mark Taylor00:21:11M40Redcar Running Club
3210Lee Coe00:21:17M40North York Moors AC
4100Mike Robbins00:22:02M40Billingham Marsh House Harriers
5107Simon Russell00:22:07M40Unattached
6319Chris Hounslow00:22:34M40Unattached
7102Alister Robson00:23:34M40Unattached
8142Sean Williams00:23:41M40Unattached
985John O'boyle00:23:59M40North Yorks Moors AC
10349Mark Phillip Gray00:24:31M40Unattached
11362Andrew Laverick00:24:41M40Stockton Striders AC
12297Shaun Sant00:25:04M40Hartlepool Burn Road Harriers
13215Lee Hamilton00:27:25M40North York Moors AC
14192Ian Morris00:32:40M40Stockton Striders AC

Category M50

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M50 Cat PosBibNameTimeCatClub
179Paul Mcdermott00:19:26M50Redcar Running Club
2368Paul Johnson00:19:38M50Stockton Striders AC
3364Brian Mcgouran00:21:15M50Unattached
472Kenny Johnson00:22:01M50Unattached
5217Stephen King00:22:02M50North York Moors AC
653Paul Havis00:22:10M50Unattached
774Tristan Keates00:23:09M50Stockton Striders AC
8359Kevin Burks00:23:17M50Redcar Running Club
9216Robert Hampshire00:24:32M50Lonely Goat Running club
10354Darren Imeson00:26:54M50Swift Tees
11224David Stothard00:27:35M50Aycliffe Running Club
1238Derek George00:40:24M50Redcar Running Club

Category M60

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M60 Cat PosBibNameTimeCatClub
1219Peter Milburn00:21:19M60Sedgefield Harriers
2125Philip Teece00:21:23M60Darlington Harriers
315Chris Boothman00:21:34M60Unattached
47David Allison00:22:48M60North York Moors AC
584Paul Noble00:23:47M60Redcar Running Club
6196Malc Peggs00:27:59M60Loftus & Whitby AC
7183Richard Jackson00:28:26M60Unattached
8208Martin White00:30:13M60New Marske Harriers AC
9320Nigel Bell00:36:39M60Unattached

Category M70

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M70 Cat PosBibNameTimeCatClub
1154Chris Leese00:28:24M70Unattached
2270Jon Zigmond00:28:34M70Lonely Goat Running club
3367Ian Welch00:36:48M70Redcar Running Club

Category M80

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M80 Cat PosBibNameTimeCatClub
1199Ronnie Sherwood00:32:24M80New Marske Harriers AC

Category MJ

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

MJ Cat PosBibNameTimeCatClub

Category MS

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

MS Cat PosBibNameTimeCatClub
1360Christopher Rumsey00:19:45MSMiddlesbrough & Cleveland Harriers
2175Shaun Flewker-barker00:20:41MSRedcar Running Club
3232Daniele Meucci00:21:43MSStockton Striders AC
4139Jordan Whitehead00:22:12MSRedcar Running Club
5252Andrew Paylor00:23:57MSUnattached
6291Philip Sellars00:26:23MSRedcar Running Club
7352Matthew Ayton00:27:57MSUnattached
813Andrew Bishop00:31:51MSPudsey Pacers RC