Santa 10k Trimdon Trail - 19/12/2021

Overall Results

PosBibNameTimeCatClub
129Ben Grounds00:41:55MSUnattached
22John Anderson00:42:45MSHartlepool Burn Road Harriers
326Paul Garrens00:42:50M40Unattached
421Jack Farrel00:43:16MJNew Marske Harriers Ac
534Jack Hutton00:43:56MSHartlepool Burn Road Harriers
667Martin Vasey00:44:18M40Middlesbrough & Cleveland Harriers
769Brad Wight00:45:29M40Crook & District Ac
845Peter Milburn00:46:28M60Unattached
96Chris Boothman00:47:20M50Unattached
101David Allison00:48:05M50North York Moors Ac
1159Joanne Scott00:48:11F50Hartlepool Burn Road Harriers
1215Mick Davis00:48:24M50Elvet Striders
1317Elizabeth Dobson00:49:18F30Unattached
1450Stuart Park00:50:03MSSedgefield Harriers
1533Geoff Hewitson00:50:21M60Crook & District Ac
1613Callum Darby00:50:27MJSedgefield Harriers
1727Chris George00:50:48M40Hartlepool Burn Road Harriers
1849Leigh Owbridge00:50:54M50Hartlepool Burn Road Harriers
1914Lisa Darby00:51:41F40Sedgefield Harriers
2020Darren Fairclough00:51:57M50Crook & District Ac
2164Daniel Tatham00:52:13MSUnattached
2230Paul Havis00:52:30M50Unattached
2339Tracy Linsley00:52:41F30Unattached
2410Matthew Clark00:52:47MSUnattached
2544Daniele Meucci00:53:48MSStockton Striders Ac
2662Colin Stead00:53:55M60Hartlepool Burn Road Harriers
2725Peter Fuller00:54:29M50Unattached
2843Salvadori Mcdonnell00:54:30M50Shildon Running & Ac
299Mark Chapman00:55:21M40Sedgefield Harriers
3058Alan Robson00:56:10M50Hartlepool Burn Road Harriers
3170Sean Williams00:56:32M40Unattached
3241Turkey Lurkey00:56:33M50Crook & District Ac
3324Carl Foster00:57:12MSUnattached
3411Karen Clark00:57:13F40Unattached
3561Mick Skirving00:57:23M50Hartlepool Burn Road Harriers
3632Laura Havis00:57:43FSMiddlesbrough Ac
3746Susan Milburn00:57:53F60Unattached
3857Craig Robinson00:57:54M40Aycliffe Running Club
3937Simon Lawlor00:58:49M40Hartlepool Burn Road Harriers
4068Amanda Waller00:58:51F50Unattached
4136Angela Lawlor00:58:52F40Hartlepool Burn Road Harriers
4240Mark Lowe00:59:42M50Northeast Project Club
4319Claire Earle00:59:48F40Hartlepool Burn Road Harriers
4460Philip Sellars00:59:52MSRedcar Running Club
4563David Stothard01:00:04M50Aycliffe Running Club
4635Phil Lamb01:01:19M40Unattached
475Nicky Blackett01:02:53F40Sedgefield Harriers
4812Graham Darby01:02:55M40Sedgefield Harriers
4916Jayne Dickens01:03:36F50Unattached
5073Christine Hearmon01:03:55FSUnattached
5174Tom Hearmon01:03:55MSUnattached
5242Catherine Mcdonnell01:05:10F50Shildon Running & Ac
5331Gillian Havis01:06:25F50Unattached
547Karl Bryden01:08:10MJNortheast Project Club
5528Helen Godfrey01:08:11F40Sedgefield Harriers
568Delia Burrell01:08:40F50Unattached
5723Kathryn Forster01:09:04F40Sedgefield Harriers
5822Gary Forster01:09:05M40Sedgefield Harriers
5966James Thrower01:09:55M40Unattached
6018Eve Doe01:13:47F60Aycliffe Running Club
6152Tracey Plaskitt01:16:17F40Unattached
6256Pauline Ranson01:17:19F50Hartlepool Burn Road Harriers
6347Karen Mucklin01:19:22F60Unattached

Category Results

Overall Male

Gender PosBibNameTimeCatClub
129Ben Grounds00:41:55MSUnattached
22John Anderson00:42:45MSHartlepool Burn Road Harriers
326Paul Garrens00:42:50M40Unattached

Overall Female

Gender PosBibNameTimeCatClub
159Joanne Scott00:48:11F50Hartlepool Burn Road Harriers
217Elizabeth Dobson00:49:18F30Unattached
314Lisa Darby00:51:41F40Sedgefield Harriers

Category F30

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

F30 Cat PosBibNameTimeCatClub
139Tracy Linsley00:52:41F30Unattached

Category F40

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

F40 Cat PosBibNameTimeCatClub
111Karen Clark00:57:13F40Unattached
236Angela Lawlor00:58:52F40Hartlepool Burn Road Harriers
319Claire Earle00:59:48F40Hartlepool Burn Road Harriers
45Nicky Blackett01:02:53F40Sedgefield Harriers
528Helen Godfrey01:08:11F40Sedgefield Harriers
623Kathryn Forster01:09:04F40Sedgefield Harriers
752Tracey Plaskitt01:16:17F40Unattached

Category F50

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

F50 Cat PosBibNameTimeCatClub
168Amanda Waller00:58:51F50Unattached
216Jayne Dickens01:03:36F50Unattached
342Catherine Mcdonnell01:05:10F50Shildon Running & Ac
431Gillian Havis01:06:25F50Unattached
58Delia Burrell01:08:40F50Unattached
656Pauline Ranson01:17:19F50Hartlepool Burn Road Harriers

Category F60

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

F60 Cat PosBibNameTimeCatClub
146Susan Milburn00:57:53F60Unattached
218Eve Doe01:13:47F60Aycliffe Running Club
347Karen Mucklin01:19:22F60Unattached

Category FS

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

FS Cat PosBibNameTimeCatClub
132Laura Havis00:57:43FSMiddlesbrough Ac
273Christine Hearmon01:03:55FSUnattached

Category M40

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M40 Cat PosBibNameTimeCatClub
167Martin Vasey00:44:18M40Middlesbrough & Cleveland Harriers
269Brad Wight00:45:29M40Crook & District Ac
327Chris George00:50:48M40Hartlepool Burn Road Harriers
49Mark Chapman00:55:21M40Sedgefield Harriers
570Sean Williams00:56:32M40Unattached
657Craig Robinson00:57:54M40Aycliffe Running Club
737Simon Lawlor00:58:49M40Hartlepool Burn Road Harriers
835Phil Lamb01:01:19M40Unattached
912Graham Darby01:02:55M40Sedgefield Harriers
1022Gary Forster01:09:05M40Sedgefield Harriers
1166James Thrower01:09:55M40Unattached

Category M50

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M50 Cat PosBibNameTimeCatClub
16Chris Boothman00:47:20M50Unattached
21David Allison00:48:05M50North York Moors Ac
315Mick Davis00:48:24M50Elvet Striders
449Leigh Owbridge00:50:54M50Hartlepool Burn Road Harriers
520Darren Fairclough00:51:57M50Crook & District Ac
630Paul Havis00:52:30M50Unattached
725Peter Fuller00:54:29M50Unattached
843Salvadori Mcdonnell00:54:30M50Shildon Running & Ac
958Alan Robson00:56:10M50Hartlepool Burn Road Harriers
1041Turkey Lurkey00:56:33M50Crook & District Ac
1161Mick Skirving00:57:23M50Hartlepool Burn Road Harriers
1240Mark Lowe00:59:42M50Northeast Project Club
1363David Stothard01:00:04M50Aycliffe Running Club

Category M60

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M60 Cat PosBibNameTimeCatClub
145Peter Milburn00:46:28M60Unattached
233Geoff Hewitson00:50:21M60Crook & District Ac
362Colin Stead00:53:55M60Hartlepool Burn Road Harriers

Category MJ

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

MJ Cat PosBibNameTimeCatClub
121Jack Farrel00:43:16MJNew Marske Harriers Ac
213Callum Darby00:50:27MJSedgefield Harriers
37Karl Bryden01:08:10MJNortheast Project Club

Category MS

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

MS Cat PosBibNameTimeCatClub
134Jack Hutton00:43:56MSHartlepool Burn Road Harriers
250Stuart Park00:50:03MSSedgefield Harriers
364Daniel Tatham00:52:13MSUnattached
410Matthew Clark00:52:47MSUnattached
544Daniele Meucci00:53:48MSStockton Striders Ac
624Carl Foster00:57:12MSUnattached
760Philip Sellars00:59:52MSRedcar Running Club
874Tom Hearmon01:03:55MSUnattached