Lordstones - 21/05/2015

Tees 5k Trail Summer Series 2015

Overall Results

PosBibNameTimeCatClub
1A0288Stephen Munro00:19:15MSNew Marske Harriers
2A0468Rory Stead00:20:05MSEsk Valley Fell Club
3A0373Dez Fielden00:20:06M40Aycliffe Running Club
4A0478Steve Hardy00:20:15M40Loftus & Whitby AC
5A0491Mark Bown00:20:26MSEsk Valley Fell Club
6A0456James Fishburn00:21:45MSBillingham Marsh House Harriers
7A0473Kay Neesham00:21:46F45New Marske Harriers
8A0146Philip Peggs00:22:02MSLoftus & Whitby AC
9A0116Bryan Saysell00:22:06M50North York Moors AC
10A0009Phil Jarvis00:22:26M40North York Moors AC
11A0012Richard Hambly00:22:27M45Hartlepool Burn Road Harriers
12A0099Dean Wilson00:22:33M40Liverpool Running Club
13A0046Graeme Addison00:22:41M45Sedgefield Harriers
14A0411Mark Robinson00:22:46MSQuakers Running Club
15A0433Stephen Mcmahon00:22:52MSBillingham Marsh House Harriers
16A0138Paul Levett00:22:53M40North York Moors AC
17A0477Andrew Marshall00:22:55M45Loftus & Whitby AC
18A0250Ewan Henderson00:23:01MSQuakers Running Club
19A0413Nick Smith00:23:09M40North York Moors AC
20A0314Colin Mccosh00:23:12M45Unattached
21A0085Mark Waters00:23:13MSUnattached
22A0240Paul Havis00:23:30M50Unattached
23A0205Mark Wilson00:23:36M40Esk Valley Fell Club
24A0479Adrian Martin00:23:43M50Esk Valley Fell Club
25A0025Andy Hayes00:23:47MSStockton Striders AC
26A0057Samantha Kenyon00:23:50F35Unattached
27A0169Raymond Carmichael00:24:01M40Sedgefield Harriers
28A0425Ian Bilton00:24:06MSHartlepool Burn Road Harriers
29A0481Alice Rigby00:24:07FSNew Marske Harriers
30A0323Paul Thornton00:24:10MSUnattached
31A0419Darren Stockdale00:24:12MSDarlington Harriers
32A0295Andrew Love00:24:19MSUnattached
33A0371Andrew Smith00:24:20M45Darlington Triathlon
34A0249Andrew Tullock00:24:25M40Redcar Running Club
35A0020Matthew Bowman00:24:31MSBillingham Marsh House Harriers
36A0377John Walpole00:24:33MSRedcar Running Club
37A0155John Burnside00:24:36M55Aycliffe Running Club
38A0410Phil Rutter00:24:44M45Quakers Running Club
39A0390Stephen King00:24:46M45Billingham Marsh House Harriers
40A0488Alan Bell00:24:49MSUnattached
41A0105Matthew Smith00:24:54M40Unattached
42A0320Colin Richardson00:24:56M55Unattached
43A0065Lord Smythe00:24:59M50Crook & District AC
44A0194Paul Wilson00:24:59MSHartlepool Burn Road Harriers
45A0259Cyd Upton00:25:07F50Aycliffe Running Club
46A0430Graham Mockler00:25:08MSUnattached
47A0486Carl Gaskin00:25:13M40Unattached
48A0237Dean Law00:25:24MSNorth York Moors AC
49A0382Peter Keen00:25:26MSNorth York Moors AC
50A0034Bill Hornby00:25:28M45Hartlepool Burn Road Harriers
51A0239Keith Wilson00:25:31M60North York Moors AC
52A0484Wai Cheung00:25:35M45Unattached
53A0196David Aiken00:25:41MSDarlington Harriers
54A0422David Albinson00:25:44MSLoftus & Whitby AC
55A0434Jane Wilson00:25:51F40Unattached
56A0195Neil Simon00:25:53MSHartlepool Burn Road Harriers
57A0253Mark Malik00:26:01M40Billingham Marsh House Harriers
58A0493Ellie Heath00:26:10FSNew Marske Harriers
59A0357Dale Chapman00:26:11MSQuakers Running Club
60A0224Mark Edwards00:26:12M55North York Moors AC
61A0192Christopher Wright00:26:16M55North York Moors AC
62A0490Lucy Cowton00:26:22FSElvet Striders
63A0348Tony Bailes00:26:28MSUnattached
64A0482Kay Stokes00:26:30F55Stockton Striders AC
65A0426Neil Brooks00:26:31M40Unattached
66A0397Graeme Surtees00:26:33M50Hartlepool Burn Road Harriers
67A0467Laura Mack00:26:39F40Esk Valley Fell Club
68A0494David Heath00:26:39M45New Marske Harriers
69A0127Stuart Hardcastle00:26:40M55Swaledale Runners
70A0141David Hodgson00:26:46M50Billingham Marsh House Harriers
71A0072Alister Robson00:26:49M40Elvet Striders
72A0095Paul Haydon00:26:52M45Fell Runners Association
73A0014Anthony Corbett00:26:55M45Quakers Running Club
74A0283Malcolm Peggs00:26:58M60Loftus & Whitby AC
75A0176Bill Pennell00:27:13M60North York Moors AC
76A0315Heather Mccosh00:27:13F40Unattached
77A0414Laurence Everitt00:27:18M55New Marske Harriers
78A0475Susan Dick00:27:19F40Loftus & Whitby AC
79A0114Christopher Watson00:27:19MSRedcar Running Club
80A0282Andrew Jackson00:27:24M40Unattached
81A0107David Robinson00:27:28M45North York Moors AC
82A0487Christopher Musicka00:27:35MSUnattached
83A0476Stuart Dick00:27:37M40Unattached
84A0500Gedi Hall00:27:42M60Other
85A0040Andy Hudson00:27:45M50Swift Tees
86A0027Andrew Doughty00:27:50M40Hartlepool Burn Road Harriers
87A0297Richard Severn00:27:52M50Unattached
88A0017Stephen Thompson00:27:55M55Billingham Marsh House Harriers
89A0125Anthony Hodgson00:28:04MSStockton Striders AC
90A0421Charlie Albinson00:28:06FSLoftus & Whitby AC
91A0449Adam Bilton00:28:12MSUnattached
92A0265Paul Cutler00:28:14M50Billingham Marsh House Harriers
93A0470Steve Clews00:28:21M40Orchard Eagles Running Club
94A0303Ronnie Sherwood00:28:24M70New Marske Harriers
95A0466Darren Birkett00:28:26M40Swift Tees
96A0133Ian Scott00:28:28MSUnattached
97A0480Richard Rigby00:28:31M45Unattached
98A0151Paul Stretton00:28:36M45Aycliffe Running Club
99A0374Janet Stainsby00:28:50F45Unattached
100A0291Pauline Percy00:28:51F50Swift Tees
101A0193Rebecca Bowes00:28:52F40Quakers Running Club
102A0495Louise Trewhitt00:29:04FSSwaldale Road Runner
103A0489Michael Duffy00:29:06M60Unattached
104A0464Colin Martin00:29:07M50Unattached
105A0367Claire Earle00:29:09F40Hartlepool Burn Road Harriers
106A0208Ian Wanless00:29:10M50North York Moors AC
107A0485Kevin Murray00:29:18M50Unattached
108A0044Allen Mulliss00:29:20M55Heaton Harriers
109A0474Wendy Colling00:29:27F50Quakers Running Club
110A0092Matthew Clarkson00:29:30MSSwift Tees
111A0293Charles Hall00:29:32M60Unattached
112A0372Paula Robson00:29:33F40Unattached
113A0084David Jukes00:29:36MSUnattached
114A0102Jeff Boyle00:29:45MSUnattached
115A0492Mark Rogers00:29:47M45Billingham Marsh House Harriers
116A0345Jill Libby00:29:48F55Esk Valley Fell Club
117A0171Lee Musson00:29:49M45Swift Tees
118A0469Graham Atkinson00:29:51MSUnattached
119A0179Allison Rolfe00:29:58F45Esk Valley Fell Club
120A0168Lucy Owens00:30:07F35Unattached
121A0154Christine Hearmon00:30:16F50Sedgefield Harriers
122A0416Doug Harris00:30:25M55Unattached
123A0452Diane Harold00:30:28F40Elvet Striders
124A0211Debbie Grimes00:30:35F35Unattached
125A0392Graham Jordan00:30:39M60Stockton Striders AC
126A0446James Simpson00:30:52MSQuakers Running Club
127A0221Paul Appleton00:30:54M50Quakers Running Club
128A0030Mike Wood00:30:59M60Sedgefield Harriers
129A0049Andrew Main00:31:00M50Unattached
130A0056Michael Williams00:31:00M55Billingham Marsh House Harriers
131A0273Abbi Lamb00:31:04F35Unattached
132A0407Doug Reid00:31:12M40Unattached
133A0412April Corbett00:31:17F45Quakers Running Club
134A0384Ruth Owen Hughes00:31:22F45Unattached
135A0078Robert Nichols00:31:25M50Unattached
136A0278Dany Gordon00:31:31M70Quakers Running Club
137A0441Richard Clayton00:31:44M40Unattached
138A0391Liz Jordan00:31:45F55Stockton Striders AC
139A0294Joanne Bowes00:31:48FSUnattached
140A0429Claire Murphy00:31:52FSMiddlesbrough & Cleveland Harriers
141A0284Louie Birkett00:32:01MSSwift Tees
142A0330Julia Ansbro00:32:03F35Billingham Marsh House Harriers
143A0087Sharon Dobson00:32:09F45Swift Tees
144A0024Christopher Jones00:32:13MSUnattached
145A0471Sandra Cass00:32:14F50Quakers Running Club
146A0472Nicola Howe00:32:29FSQuakers Running Club
147A0117Denise Benvin00:32:29F45Elvet Striders
148A0033Phil Owen00:32:30M45Elvet Striders
149A0277Shirley Gibson00:32:31F65Darlington Harriers
150A0118Faye Darroch00:32:34FSRedcar Running Club
151A0220Jeannie Wilde00:32:35F45Redcar Running Club
152A0066Deborah Birkett00:32:37F40Swift Tees
153A0431Amanda Porteous00:32:39F35Unattached
154A0368Sam Dixon00:32:40F45Hartlepool Burn Road Harriers
155A0409Samuel Joblin00:32:54MSUnattached
156A0448Joanne Marshall00:32:55F40Unattached
157A0394Shelley Woodward00:33:22F35Unattached
158A0465Kenny Salkey00:33:24M60Swift Tees
159A0143Georgina Letts00:33:26FSSedgefield Harriers
160A0361Tracey Phillips00:33:33F35Swift Tees
161A0450Debbie Mcfarland00:33:37FSElvet Striders
162A0462Percy Howard00:33:44M60Swift Tees
163A0159Stephen Maddison00:33:45M55Redcar Running Club
164A0437Zoe Walls00:33:46M40Stockton Striders AC
165A0129Charlotte Elstob00:33:50F35Unattached
166A0123Ian Richard Park00:33:51M45Cleveland Triathlon
167A0088Penny Outhwaite00:33:52F40Swift Tees
168A0447Gavin Armstrong00:33:55MSQuakers Running Club
169A0350Malcolm Kilner00:34:00M50Unattached
170A0427Pauline Johnson00:34:04F55Unattached
171A0322Liz Swainston00:34:08F50Unattached
172A0445Anne Bulmer00:34:11F50Unattached
173A0028Karen Alton00:34:12F45Swift Tees
174A0418Rebecca Tonkin00:34:15F35Unattached
175A0459David Gatley00:34:29M50Billingham Marsh House Harriers
176A0050Steven Midgley00:34:30M40Unattached
177A0457Ian Welch00:34:30M70Redcar Running Club
178A0351Michael Pugh00:34:31M50Unattached
179A0200Tracey Atkinson00:34:36F50Redcar Running Club
180A0405Jacqueline Power00:34:39F50Unattached
181A0131Alec Cinamon00:34:44M60Quakers Running Club
182A0483Eleanor Stephenson00:34:44FSUnattached
183A0185Nick Arthur00:35:07M50North Yorks Police
184A0031Natalie Hodgson00:35:08F45Stockton Striders AC
185A0147Elaine Watson00:35:15F50North East Vets AC
186A0153Angus Hearmon00:35:33M60Sedgefield Harriers
187A0287John Smith00:35:44M65Unattached
188A0362Daniel Laws00:35:49MSUnattached
189A0396Gill Colling00:35:54F50Quakers Running Club
190A0007Kerry Jarvis00:36:07F40North York Moors AC
191A0326Megan Lilly00:36:09FSSwift Tees
192A0008Claire Cairnes00:36:10F35Swift Tees
193A0319Cheryl Hodgson00:36:12F45Unattached
194A0244Michael Watson00:36:25M50Redcar Running Club
195A0216Julie Mcgrath00:36:38M55Hartlepool Burn Road Harriers
196A0093Karen Cunnington00:36:40F40Swift Tees
197A0207Joanne Porter00:37:20F40Elvet Striders
198A0068Kelly Collier00:37:21FSElvet Striders
199A0463Vaughan Davies00:37:30M45Esk Valley Fell Club
200A0460Fiona Snell00:37:47F35Orchard Eagles Running Club
201A0142Helen Letts00:38:01F45Sedgefield Harriers
202A0228Michelle Roxby00:38:15F40Unattached
203A0062Peter Roxby00:38:16M40Unattached
204A0281Neil Jennings00:38:28M45Elvet Striders
205A0077Mickala Mcfadden00:38:31F35Other
206A0111Christine Jones00:38:36F50Swift Tees
207A0094Andrea Bulmer00:38:46F45North York Moors AC
208A0203Sheree Lyons00:38:54F35Sedgefield Harriers
209A0096Angela Wood00:39:08F45Fell Runners Association
210A0246Angela Hopton00:39:17F45Unattached
211A0393Jeannette Smith00:39:35F55Unattached
212A0436Lisa Johnson00:39:41F45Unattached
213A0496Kenneth Stringer00:40:19M60Unattached
214A0385Mhairi Mctiernan00:40:25F50Unattached
215A0365Dean Mccormack00:40:40MSUnattached
216A0165Diane Adkins00:40:56F50Quakers Running Club
217A0006Julie Tweedy00:41:31F45Billingham Marsh House Harriers
218A0386Lucy Aithwaite00:42:08FSSwift Tees
219A0199Claire Hewitt00:42:48FSUnattached
220A0189Gary Read00:42:49MSQuakers Running Club
221A0215Christopher Mcgrath00:43:42MSHartlepool Burn Road Harriers
222A0178Amy Gallilee00:44:04FSUnattached
223A0177Tony Gallilee00:44:05M50North East Vets AC
224A0280Elaine Jennings00:44:41F50Elvet Striders
225A0327Dawn Lilly00:45:35F40Swift Tees
226A0260Michelle Bytheway00:47:36F45Swift Tees

Category Results

Overall Male

Gender PosBibNameTimeCatClub
1A0288Stephen Munro00:19:15MSNew Marske Harriers
2A0468Rory Stead00:20:05MSEsk Valley Fell Club
3A0373Dez Fielden00:20:06M40Aycliffe Running Club

Overall Female

Gender PosBibNameTimeCatClub
1A0473Kay Neesham00:21:46F45New Marske Harriers
2A0057Samantha Kenyon00:23:50F35Unattached
3A0481Alice Rigby00:24:07FSNew Marske Harriers

Category F35

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

F35 Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0168Lucy Owens00:30:07F35Unattached
2A0211Debbie Grimes00:30:35F35Unattached
3A0273Abbi Lamb00:31:04F35Unattached
4A0330Julia Ansbro00:32:03F35Billingham Marsh House Harriers
5A0431Amanda Porteous00:32:39F35Unattached
6A0394Shelley Woodward00:33:22F35Unattached
7A0361Tracey Phillips00:33:33F35Swift Tees
8A0129Charlotte Elstob00:33:50F35Unattached
9A0418Rebecca Tonkin00:34:15F35Unattached
10A0008Claire Cairnes00:36:10F35Swift Tees
11A0460Fiona Snell00:37:47F35Orchard Eagles Running Club
12A0077Mickala Mcfadden00:38:31F35Other
13A0203Sheree Lyons00:38:54F35Sedgefield Harriers

Category F40

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

F40 Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0434Jane Wilson00:25:51F40Unattached
2A0467Laura Mack00:26:39F40Esk Valley Fell Club
3A0315Heather Mccosh00:27:13F40Unattached
4A0475Susan Dick00:27:19F40Loftus & Whitby AC
5A0193Rebecca Bowes00:28:52F40Quakers Running Club
6A0367Claire Earle00:29:09F40Hartlepool Burn Road Harriers
7A0372Paula Robson00:29:33F40Unattached
8A0452Diane Harold00:30:28F40Elvet Striders
9A0066Deborah Birkett00:32:37F40Swift Tees
10A0448Joanne Marshall00:32:55F40Unattached
11A0088Penny Outhwaite00:33:52F40Swift Tees
12A0007Kerry Jarvis00:36:07F40North York Moors AC
13A0093Karen Cunnington00:36:40F40Swift Tees
14A0207Joanne Porter00:37:20F40Elvet Striders
15A0228Michelle Roxby00:38:15F40Unattached
16A0327Dawn Lilly00:45:35F40Swift Tees

Category F45

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

F45 Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0374Janet Stainsby00:28:50F45Unattached
2A0179Allison Rolfe00:29:58F45Esk Valley Fell Club
3A0412April Corbett00:31:17F45Quakers Running Club
4A0384Ruth Owen Hughes00:31:22F45Unattached
5A0087Sharon Dobson00:32:09F45Swift Tees
6A0117Denise Benvin00:32:29F45Elvet Striders
7A0220Jeannie Wilde00:32:35F45Redcar Running Club
8A0368Sam Dixon00:32:40F45Hartlepool Burn Road Harriers
9A0028Karen Alton00:34:12F45Swift Tees
10A0031Natalie Hodgson00:35:08F45Stockton Striders AC
11A0319Cheryl Hodgson00:36:12F45Unattached
12A0142Helen Letts00:38:01F45Sedgefield Harriers
13A0094Andrea Bulmer00:38:46F45North York Moors AC
14A0096Angela Wood00:39:08F45Fell Runners Association
15A0246Angela Hopton00:39:17F45Unattached
16A0436Lisa Johnson00:39:41F45Unattached
17A0006Julie Tweedy00:41:31F45Billingham Marsh House Harriers
18A0260Michelle Bytheway00:47:36F45Swift Tees

Category F50

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

F50 Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0259Cyd Upton00:25:07F50Aycliffe Running Club
2A0291Pauline Percy00:28:51F50Swift Tees
3A0474Wendy Colling00:29:27F50Quakers Running Club
4A0154Christine Hearmon00:30:16F50Sedgefield Harriers
5A0471Sandra Cass00:32:14F50Quakers Running Club
6A0322Liz Swainston00:34:08F50Unattached
7A0445Anne Bulmer00:34:11F50Unattached
8A0200Tracey Atkinson00:34:36F50Redcar Running Club
9A0405Jacqueline Power00:34:39F50Unattached
10A0147Elaine Watson00:35:15F50North East Vets AC
11A0396Gill Colling00:35:54F50Quakers Running Club
12A0111Christine Jones00:38:36F50Swift Tees
13A0385Mhairi Mctiernan00:40:25F50Unattached
14A0165Diane Adkins00:40:56F50Quakers Running Club
15A0280Elaine Jennings00:44:41F50Elvet Striders

Category F55

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

F55 Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0482Kay Stokes00:26:30F55Stockton Striders AC
2A0345Jill Libby00:29:48F55Esk Valley Fell Club
3A0391Liz Jordan00:31:45F55Stockton Striders AC
4A0427Pauline Johnson00:34:04F55Unattached
5A0393Jeannette Smith00:39:35F55Unattached

Category F65

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

F65 Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0277Shirley Gibson00:32:31F65Darlington Harriers

Category FS

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

FS Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0493Ellie Heath00:26:10FSNew Marske Harriers
2A0490Lucy Cowton00:26:22FSElvet Striders
3A0421Charlie Albinson00:28:06FSLoftus & Whitby AC
4A0495Louise Trewhitt00:29:04FSSwaldale Road Runner
5A0294Joanne Bowes00:31:48FSUnattached
6A0429Claire Murphy00:31:52FSMiddlesbrough & Cleveland Harriers
7A0472Nicola Howe00:32:29FSQuakers Running Club
8A0118Faye Darroch00:32:34FSRedcar Running Club
9A0143Georgina Letts00:33:26FSSedgefield Harriers
10A0450Debbie Mcfarland00:33:37FSElvet Striders
11A0483Eleanor Stephenson00:34:44FSUnattached
12A0326Megan Lilly00:36:09FSSwift Tees
13A0068Kelly Collier00:37:21FSElvet Striders
14A0386Lucy Aithwaite00:42:08FSSwift Tees
15A0199Claire Hewitt00:42:48FSUnattached
16A0178Amy Gallilee00:44:04FSUnattached

Category M40

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M40 Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0478Steve Hardy00:20:15M40Loftus & Whitby AC
2A0009Phil Jarvis00:22:26M40North York Moors AC
3A0099Dean Wilson00:22:33M40Liverpool Running Club
4A0138Paul Levett00:22:53M40North York Moors AC
5A0413Nick Smith00:23:09M40North York Moors AC
6A0205Mark Wilson00:23:36M40Esk Valley Fell Club
7A0169Raymond Carmichael00:24:01M40Sedgefield Harriers
8A0249Andrew Tullock00:24:25M40Redcar Running Club
9A0105Matthew Smith00:24:54M40Unattached
10A0486Carl Gaskin00:25:13M40Unattached
11A0253Mark Malik00:26:01M40Billingham Marsh House Harriers
12A0426Neil Brooks00:26:31M40Unattached
13A0072Alister Robson00:26:49M40Elvet Striders
14A0282Andrew Jackson00:27:24M40Unattached
15A0476Stuart Dick00:27:37M40Unattached
16A0027Andrew Doughty00:27:50M40Hartlepool Burn Road Harriers
17A0470Steve Clews00:28:21M40Orchard Eagles Running Club
18A0466Darren Birkett00:28:26M40Swift Tees
19A0407Doug Reid00:31:12M40Unattached
20A0441Richard Clayton00:31:44M40Unattached
21A0437Zoe Walls00:33:46M40Stockton Striders AC
22A0050Steven Midgley00:34:30M40Unattached
23A0062Peter Roxby00:38:16M40Unattached

Category M45

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M45 Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0012Richard Hambly00:22:27M45Hartlepool Burn Road Harriers
2A0046Graeme Addison00:22:41M45Sedgefield Harriers
3A0477Andrew Marshall00:22:55M45Loftus & Whitby AC
4A0314Colin Mccosh00:23:12M45Unattached
5A0371Andrew Smith00:24:20M45Darlington Triathlon
6A0410Phil Rutter00:24:44M45Quakers Running Club
7A0390Stephen King00:24:46M45Billingham Marsh House Harriers
8A0034Bill Hornby00:25:28M45Hartlepool Burn Road Harriers
9A0484Wai Cheung00:25:35M45Unattached
10A0494David Heath00:26:39M45New Marske Harriers
11A0095Paul Haydon00:26:52M45Fell Runners Association
12A0014Anthony Corbett00:26:55M45Quakers Running Club
13A0107David Robinson00:27:28M45North York Moors AC
14A0480Richard Rigby00:28:31M45Unattached
15A0151Paul Stretton00:28:36M45Aycliffe Running Club
16A0492Mark Rogers00:29:47M45Billingham Marsh House Harriers
17A0171Lee Musson00:29:49M45Swift Tees
18A0033Phil Owen00:32:30M45Elvet Striders
19A0123Ian Richard Park00:33:51M45Cleveland Triathlon
20A0463Vaughan Davies00:37:30M45Esk Valley Fell Club
21A0281Neil Jennings00:38:28M45Elvet Striders

Category M50

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M50 Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0116Bryan Saysell00:22:06M50North York Moors AC
2A0240Paul Havis00:23:30M50Unattached
3A0479Adrian Martin00:23:43M50Esk Valley Fell Club
4A0065Lord Smythe00:24:59M50Crook & District AC
5A0397Graeme Surtees00:26:33M50Hartlepool Burn Road Harriers
6A0141David Hodgson00:26:46M50Billingham Marsh House Harriers
7A0040Andy Hudson00:27:45M50Swift Tees
8A0297Richard Severn00:27:52M50Unattached
9A0265Paul Cutler00:28:14M50Billingham Marsh House Harriers
10A0464Colin Martin00:29:07M50Unattached
11A0208Ian Wanless00:29:10M50North York Moors AC
12A0485Kevin Murray00:29:18M50Unattached
13A0221Paul Appleton00:30:54M50Quakers Running Club
14A0049Andrew Main00:31:00M50Unattached
15A0078Robert Nichols00:31:25M50Unattached
16A0350Malcolm Kilner00:34:00M50Unattached
17A0459David Gatley00:34:29M50Billingham Marsh House Harriers
18A0351Michael Pugh00:34:31M50Unattached
19A0185Nick Arthur00:35:07M50North Yorks Police
20A0244Michael Watson00:36:25M50Redcar Running Club
21A0177Tony Gallilee00:44:05M50North East Vets AC

Category M55

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M55 Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0155John Burnside00:24:36M55Aycliffe Running Club
2A0320Colin Richardson00:24:56M55Unattached
3A0224Mark Edwards00:26:12M55North York Moors AC
4A0192Christopher Wright00:26:16M55North York Moors AC
5A0127Stuart Hardcastle00:26:40M55Swaledale Runners
6A0414Laurence Everitt00:27:18M55New Marske Harriers
7A0017Stephen Thompson00:27:55M55Billingham Marsh House Harriers
8A0044Allen Mulliss00:29:20M55Heaton Harriers
9A0416Doug Harris00:30:25M55Unattached
10A0056Michael Williams00:31:00M55Billingham Marsh House Harriers
11A0159Stephen Maddison00:33:45M55Redcar Running Club
12A0216Julie Mcgrath00:36:38M55Hartlepool Burn Road Harriers

Category M60

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M60 Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0239Keith Wilson00:25:31M60North York Moors AC
2A0283Malcolm Peggs00:26:58M60Loftus & Whitby AC
3A0176Bill Pennell00:27:13M60North York Moors AC
4A0500Gedi Hall00:27:42M60Other
5A0489Michael Duffy00:29:06M60Unattached
6A0293Charles Hall00:29:32M60Unattached
7A0392Graham Jordan00:30:39M60Stockton Striders AC
8A0030Mike Wood00:30:59M60Sedgefield Harriers
9A0465Kenny Salkey00:33:24M60Swift Tees
10A0462Percy Howard00:33:44M60Swift Tees
11A0131Alec Cinamon00:34:44M60Quakers Running Club
12A0153Angus Hearmon00:35:33M60Sedgefield Harriers
13A0496Kenneth Stringer00:40:19M60Unattached

Category M65

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M65 Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0287John Smith00:35:44M65Unattached

Category M70

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

M70 Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0303Ronnie Sherwood00:28:24M70New Marske Harriers
2A0278Dany Gordon00:31:31M70Quakers Running Club
3A0457Ian Welch00:34:30M70Redcar Running Club

Category MS

Overall 1st, 2nd and 3rd place winners are excluded from this category tables.

MS Cat PosBibNameTimeCatClub
1A0491Mark Bown00:20:26MSEsk Valley Fell Club
2A0456James Fishburn00:21:45MSBillingham Marsh House Harriers
3A0146Philip Peggs00:22:02MSLoftus & Whitby AC
4A0411Mark Robinson00:22:46MSQuakers Running Club
5A0433Stephen Mcmahon00:22:52MSBillingham Marsh House Harriers
6A0250Ewan Henderson00:23:01MSQuakers Running Club
7A0085Mark Waters00:23:13MSUnattached
8A0025Andy Hayes00:23:47MSStockton Striders AC
9A0425Ian Bilton00:24:06MSHartlepool Burn Road Harriers
10A0323Paul Thornton00:24:10MSUnattached
11A0419Darren Stockdale00:24:12MSDarlington Harriers
12A0295Andrew Love00:24:19MSUnattached
13A0020Matthew Bowman00:24:31MSBillingham Marsh House Harriers
14A0377John Walpole00:24:33MSRedcar Running Club
15A0488Alan Bell00:24:49MSUnattached
16A0194Paul Wilson00:24:59MSHartlepool Burn Road Harriers
17A0430Graham Mockler00:25:08MSUnattached
18A0237Dean Law00:25:24MSNorth York Moors AC
19A0382Peter Keen00:25:26MSNorth York Moors AC
20A0196David Aiken00:25:41MSDarlington Harriers
21A0422David Albinson00:25:44MSLoftus & Whitby AC
22A0195Neil Simon00:25:53MSHartlepool Burn Road Harriers
23A0357Dale Chapman00:26:11MSQuakers Running Club
24A0348Tony Bailes00:26:28MSUnattached
25A0114Christopher Watson00:27:19MSRedcar Running Club
26A0487Christopher Musicka00:27:35MSUnattached
27A0125Anthony Hodgson00:28:04MSStockton Striders AC
28A0449Adam Bilton00:28:12MSUnattached
29A0133Ian Scott00:28:28MSUnattached
30A0092Matthew Clarkson00:29:30MSSwift Tees
31A0084David Jukes00:29:36MSUnattached
32A0102Jeff Boyle00:29:45MSUnattached
33A0469Graham Atkinson00:29:51MSUnattached
34A0446James Simpson00:30:52MSQuakers Running Club
35A0284Louie Birkett00:32:01MSSwift Tees
36A0024Christopher Jones00:32:13MSUnattached
37A0409Samuel Joblin00:32:54MSUnattached
38A0447Gavin Armstrong00:33:55MSQuakers Running Club
39A0362Daniel Laws00:35:49MSUnattached
40A0365Dean Mccormack00:40:40MSUnattached
41A0189Gary Read00:42:49MSQuakers Running Club
42A0215Christopher Mcgrath00:43:42MSHartlepool Burn Road Harriers